Yalova Hukuk Kulübü Yeni Akademik Yılının İlk Etkinliği

Yalova Hukuk Kulübü yeni akademik yılının ilk etkinliğini Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezun öğrencileriyle 19.10.2022 tarihinde gerçekleştirdi.

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Cumhuriyet Savcısı Adayı Sayın Atakan Fodul, Avukat Sayın Kaan Kaplan ve Avukat Sayın Ecem Aladağlı’nın katılımlarıyla gerçekleşen ‘Öğrencilikten Mesleğe’ adlı etkinlikte mezunlarımız meslek hayatında geçirdikleri süreci ve edindikleri deneyimleri katılımcılarla paylaştılar.

Konuşma Cumhuriyet Savcısı Adayı Atakan Fodul’un mezun olmasından Cumhuriyet Savcısı adaylığına kadar yaşanan süreci katılımcılara anlatmasıyla başladı.
Adalet akademisinden ve buradaki eğitimin öneminden bahsettikten sonra katılımcıların, fakülte dönemine ve meslek hayatına dair soruları cevaplandı.

Atakan Fodul’un ardından konuşmayı devralan Avukat Ecem Aladağlı bağlı avukatlık ve sigorta hukukuna dair bilgiler verdi ve sözü meslektaşı Avukat Kaan Kaplan’a bıraktı. Sözü devralan Kaan Kaplan ise serbest avukatlık mesleği hakkında bilinmesi gerekenlerin yanında son zamanlarda yaşanan avukat hakları ihlallerine değinerek bu ihlaller karşısında yapılabilecekleri belirtti. Etkinlik sonunda Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri akıllarındaki soruları konuşmacılara yönlendirdi ve konuşmacıların soruları cevaplandırmasıyla etkinlik son buldu.