Yalova Üniversitesi Etkinlikleri

YALOVA ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARINI UĞURLADI

YALOVA ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARINI UĞURLADI

28.06.2022 23:24 Yalova Üniversitesi Tören

Yalova Üniversitesi, 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi. Mezunlarımızın aileleriyle birlikte katılım gösterdikleri tören duygu dolu anlara sahne oldu.

Ülkemizin aydınlık geleceği için aydın nesiller yetiştirmeyi temel hedef haline getirmiş Yalova Üniversitesi, 2021-2022 Akademik Yılı Mezunlarını Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Öğrenci Yaşam Merkezinde düzenlenen coşkulu bir törenle uğurladı. Yoğun katılımın olduğu törene;  Yalova Valisi Muammer Erol,  Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, Yalova Belediye Başkan Vekilini temsilen Nusret Karaalioğlu, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, İlçe Belediye Başkanları, İl Müdürleri ve Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri olmak üzere çok sayıda il protokolü, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.

2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni mezunlarımızın kortej yürüyüşü ile başladı.
Kortej yürüyüşünün ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreni, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’nın açılış konuşmasıyla devam etti. 

Rektör Bahçekapılı Öğrencilerin Coşkusuna Ortak Oldu

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, mezun gençlerimizle gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Rektör Bahçekapılı konuşmasında, “Yalova Üniversitesinin birincil hedefi, öğrencilerini eğitim aldıkları süre boyunca sorgulayan, düşüncelerini ahlak çerçevesi kuralları içinde korkusuzca ifade edebilen, hayal kuran, tasarlayan ve başkalarına saygı duyan bireyler haline getirmektir” diyen Bahçekapılı, “Yalova Üniversitesi mezunu olarak ülkemizi ve insanlığı geliştirmek için çaba göstermenizi bekliyoruz. Sizler, Yalova Üniversitesi mezunu olarak buna hazırsınız” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi 

Rektörümüzün konuşmasından sonra eğitim dönemini başarıyla tamamlamış öğrencilere anı belgesi takdim törenine geçildi. Sırasıyla tüm Meslek Yüksekokulları ve fakültelerden dereceyle mezun olan öğrencilerimiz çağırılarak, anı belgeleri takdim edildi.

Yalova Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı’nın ilk üç öğrencisi büyük bir coşkuyla açıklandı. Yalova Üniversitesinin üçüncüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencisi Hatice Zehra Keskinsoy olurken, ikincisi Sanat ve Tasarım Fakültesinden Selin Aşık oldu. Yalova Üniversitesi’nin birincilik mertebesine ise İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Cansel Dağ erişti. Dereceye giren mezunlarımıza anı belgeleri Yalova Valisi Sayın Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekilini temsilen Nusret Karaalioğlu, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Genel Meclis Başkanı ve Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca tarafından takdim edildi. 

Yalova Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı birincilik ödülünü kazanan İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Cansel Dağ, konuşmasını yaptıktan sonra Mezuniyet Kütüğüne isim çakma töreni gerçekleşti.

Kepler Havaya!

Törenin son bölümünde mezun yaklaşık 3000 Yalova Üniversitesi öğrencimiz hep birlikte ‘Millete Sözü’ yeminlerini ettiler. Mezunlarımız, Yalova ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen aileleri, üniversite ve protokol ile toplam 10.000’e yakın katılımın sağlandığı programın finalinde, Üniversite birincimiz Cansel Dağ’ın geri sayımıyla mezunlarımız keplerini havaya uçurarak doyasıya eğlendi.